F0rum
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
F0rum

Welcome You All Guy's
 
אינדקסאינדקס  PortalPortal  הרשםהרשם  התחברהתחבר  

 

 [מדריך] טיפים

Go down 
+2
Solico
Matan
6 posters
מחברהודעה
Matan
עוברים לפורום חדש בקרוב
עוברים לפורום חדש בקרובמספר הודעות : 62
Points : 6364
Reputation : 3
Join date : 02.10.09

[מדריך] טיפים Empty
הודעהנושא: [מדריך] טיפים   [מדריך] טיפים EmptyTue Jan 19, 2010 11:55 am

לא הייתי בטוח אם לפתוח בנושא חדש או להגיב בנושא של שרת ה pub.
אבל הנה התחלה של ניסיון להעניק לקהילה ולפתח אותה.

כולכם מוזמנים להוסיף הצעות ואני אעדכן, יכול להיות שדברים כבר הועלו כבר בעבר אבל המטרה להביא אותם לריכוז כדי שיהיו נגישים. אם כבר הכנתם מדריכים בעבר בפורום זה קשרו את הלינק לנושא זה וננסה לארגן משהו שיהיה לו נגישות קלה.

דבר ראשון אני אתחיל עם טיפים, הטיפים שאני מעלה כאן הם יותר לשיפור הנוחיות של השחקן מאשר טיפים בסיגנון ש Necro העלה :

1) כיום להרבה אנשים יש עכברי מחשב אם כפתורים צדדים נוספים. רבים השחקנים שאינם מנצלים עובדה זאת. קישור כפתורים צדדיים לדברים כגון קופסאות תחמושת\רפואה או מחט\דינמיט יכולים להקל על השחקן בצורה מהותית. הדבר דורש התרגלות אבל מעניק הרבה למשחקיות. דוגמא נוספת היא שימוש בגלגלת בתור לחצן לפעולה כגון טעינת נשק, אפילו משתמשים ותיקים לא תמיד יודעים על אופציה זאת והשימוש העיקרי בה אצל רוב השחקנים היא רק להחלפת נשקים.

2) בשרת כפי שידוע מותקן מוד לאחרונה הוא עודכן ואיתו גדל מספר האפשרויות של השחקן אחת מהחדשות היא האפשרות "להחיות" שחקנים בשימוש במקצועות שונים מן הרופא עי לחיצה על כפתור השימוש ("F") וחזקתו. פרט זה בטח יעודכן בנושא על השרת בקרוב.

3) בטור חובשים פעמים רבות כאשר מנסים לרפא פצועים אתם נקלעים תחת אש כבדה. אחת האפשרויות הקיימות במוד היא משיכת הפצועים בעזרת כפתור השימוש ("F") המשיכה בניגוד לדחיפה נעשת ע"י החזקת הכפתור ותזוזה בכיוון הרצוי.

4) לחייל יש את האפשרות לבחור את ה MG הנייד. נשק זה מוגבל בשימושו בתזוזה ע"י התחממות מהירה ואי דיוק אולם לאחר התקנתו על הרצפה הנשק הופך לאחד הנשקים הקטלניים במשחק. אולם התקנתו גם היא מוגבלת בכך הששדה הראיה מצטמצם. הטיפ שלי הוא במקרה ואתם רוצים להשיג את הטווח האפקטיבי ביותר שחקו עם מיקום הרובה ע"י שינוי זווית הצבתו, לדוגמא הצבת הרובה בירידה תגרום הגבלה לזווית היריה כלפי מעלה אולם הצבתו בעליה תגרום לרובה "להסתיר" יותר שטח מן המסך. נסו לשנות מקום תוך כדי זחילה.

5) למקצוע התחמושי ישנה אופציה לזרוק פצצה סימון למטוסים. הנה מידע שימושי לגבי אותה פצצה - דבר ראשון, אפשר לשכב עליה על מנת למנוע את ההפצצה. דבר שני - אפשר לבעוט בה. דבר שלישי - כיוון ההפצצה נקבע עלי השחקן, ההפצצה הולכת במאוזן לנקודה ממנה השחקן זרק אותה. דבר רביעי - הפצצה לא פועלת מתחת לקורת גג !

6) לחייל בדרגה הרביעית ישנה אופצייה "להחליף" את האקדח\שני האקדחים ברובה אוטומטי אולם כאשר הוא עושה זאת הוא מקבל גם את הרובה וגם את האקדחים.

7) לאחר הגעה לדרגת קולונל ישנה בארסנל מזרק אדום המשמש להזרקת אדרנלין. מזרק זה נותן למשך 9 שניות ריצה מהירה ללא שהמד ירד ובנוסף לכך מוריד את הכמות הנזק הנגרמת מכל יריה.

Cool בעבר רק למבצעים מיוחדים היית היכולת לגלות מוקשים אולם עכשיו כל אחד יכול ! ע"י שימוש במשקפת ("B") והסתכלות בכיוון המוקשים אפשר "לגלות" אותם לקבוצה ואף לאחר הגילוי לפוצצם ע"י כל סוג נפץ. אולם רק המהנדס מקבל ניסיון מנטרולם.

9) למשתמשי הפורום ישנה גישה לפקודות נחמדות. כדי לדעת אותם פשוט לחצו על ~ וכתבו !help ולאחר מכן כתבו את הפקודה הרצויה בצאט.

10) המשחק קיים שנים ואיתו התפתחו מספר מודים מצויינים כגון ETpro ו ETpub ועוד אחרים. ע"י לחיצה על כפתור ה mods במסך הראשי של המשחק אפשר להחליף בין המודים השונים ושנות הגדרות שונות להתאמות אישיות.

מדריכים למפות :

כפי שראיתם Necro טרח והכין לנו תצלומים עם אזורי הספאם. מדריכים אלו מותאמים למוד המותקן ולשחקנים ולכן לא יהיה פירוט נרחב כיוון שטקטיקות ישנות שהיו בעבר השתנו וכבר לא תקפות.

1) Fuel Dump - בגלל השינוי המשמעותי במשחקיות מטרת האקסיס הפכה להיות "מניעת תזוזה". כלומר במקום כמו בעבר מלכוד איזור הגשר והגנתו עכשיו יש למנוע את תזוזת הטנק בכל האמצעים רצוי (הפצצות רצופות). מאחר וגם הקבוצה היריבה מנסה להשיג את מטרת אחת הדברים החשובים היא הצבת הגנות ליד המכילים כבר בהתחלה. כלומר בניית חומות ההגנה ומוקשים (דברים אלו לא היו רצויים בעבר כי פגעו בשיתוף פעולה בין השחקנים).
*חלוקה רצויה :
גרמנים - 12% חיילים רצוי מכונת יריה. 34% רופאים. 26% מהנדסים. 28% תחמושאים.
ב"ה - 9% צלפים. 30% מהנדסים. 10% תחמושאים. 34% רופאים. 7% חיילים.

2) MDB - מפה גדולה מחולקת להרבה אזורים ולכן יש למפה נטייה להרבה צלפים ואולם דבר זה עוצר את התקדמות ההתקפה. המפה מחולקת לאזור הראשון בין התחלת הגרנים למבצר שלאורך מסלול זה הגרמנים צריכים להסיע את הטנק כמו בגולדראש. לאחר סיום מסלול הטנק ופיצוץ השער התזוזה ממשיכה לכיוון הרכבת שם יש לפוצץ שער שנמצא בקצה המסלול של הטנק, לאחר מכן צריכים לפוצץ גנרטור, ואז שער כניסה לסכר, ואז את השער של הסכר, ורק אז לגנוב את הכרטיס**. הגשר ושם העבודה היא לקיחת כרטיס המפתח הנמצא בקומה השלישית בחדר הגדול והבאתו לבונקר שנמצא מעברו השני של הגשר. לאחר פתחית הדלת יש לקחת את הפצצות והצבתם בחדר הגדול. מצטער על חוסר הפירוט אבל מפה זאת פשוט גדולה מדי .
בשביל הגרמנים השימוש העיקרי תחילה צריך להיות על מהנדסים ותחמושאים לגיבוי מהאוויר. לאחר מסלול הטנק האסטרטגיה צריכה לעבור לשיתוף של חובשים ומהנדסים מכיוון שהבונקרים מספקים את ההגנה לבעלות הברית מההפצצות. לאחר פיצוץ השער מרכז העובדה היא העברת הפצצות והכרטיס לנקודות המגע על מנת לעשות זאת יש להשתמש ברופאים.
בעלות הברית צרכים לחזיק את הקו בהתחלה וכאן אפשר מותרות לכיוון רופאים תחמושאים להפצצה חיילים וצלפים. אולם הנדסים כרגיל הם נוכחות חובה !

3) Venice - מפה פשוטה מהקודמת וקטנה ממנה אך אם זאת מקשה על הצד התוקף כיוון שיש ללוות שני כלי רכב במפה זאת. המפה מתחילה עם ליווי הטנק אל השער שעל הגשר. דבר נחמד שהוסיפו למפה זאת זה הוא ה AT תותח נגד הטנק שכאשר הוא תקין שחקן במקצוע החייל יכול לירות בעזרתו בטנק על מנת לעצור את התקדמותו. אולם דבר זה דורש שיתוף פעולה בין המהנדס שחייב לתקן את התותח והחייל שיכול להפעילו. לאחר שהטנק מסיים את מסלולו בגשר השני הוא יורה בדלת הכניסה של הספריה(בניין גדול לבן מול ההתחלה של הגרמנים). בספריה מונחת המטרה אותה האמריקים צריכים לגנוב ולהביא לספינת המירוץ שמנמצאת בנהר ליד הגשר. לאחר גניבת המטרה האמריקים צריכים להוביל את סירה אל משאית כאשר בדרך הגרמנים יכולים לבנות מחסומים כדי לעקבם. מכיוון שהמפה דורשת הרבה ליווי מן השחקנים מהנדסים הם חובה כאשר ליווי שחובשים מטווח הוא דבר מועדף. הגרמנים לעמות זאת צריכם את ההפצצות האוויריות לצידם בניסיון למונע את ההתקדמות.

4) Bacerace - מפה מהנחמדות ביותר ששיחקתי כשאר למעשה מטרת כל אחת הקבוצות היא לבנות בסיס. בכל צד יש 10 נקודות "בניה" ו 2 נקודות מטרה. בדומה ל"תפוס את הדגל" מטרת הקבוצה היא לאסוף את המטרות ממטרת האוייב והביאן לנקודות "הבניה". לכל אחת מנקודות "הבניה" ארבע שלבים כאשר כל שלב משפר את הבניין הנבנה. רשימת הבניינים ותפקודם :
* חומות קדמיות - כאשר מתחילים את הסיבוב הבסיס פתוח להתקפות מכל הצדדים. על מנת לצמצם את כיווני ההתקפה ישנו נקודת "בניה" שבונה גדר מקצה אחד של הבסיס לשער וממנו לקצה השני ובכך חוסם את הגישה הישירה לבסיס. לגדר הקדמית ארבע שלבים : שלב ראשון גדר שאפשר לטפס עליה. שלב שני גדר תייל שאפשר לטפס עליה אולם היא מורידה כ 15 חיים. שלב שלישי הופך את הגדר לחומת אבן בלתי עבירה ושבלב רביעי מגבה אותה עוד יותר ונותנת מרחב הליכה עליה.
* חומה ימנית - בדומה לחומה הקדמית אולם היא חוסמת רק הצד הימני אותם שלבים כמו בחומה הקדימית.
* חומה שמאלית - אותה הדבר כמו החומה הימנית.
* שער - השער בשלב הראשון נותן מן בונקר עם זווית גבוה. בשיפור השני ישנה תוספת של רקטות שיפור שלישי מבנה גדול יותר ושיפור רביעי מכונת יריה. אפשר לפגוע במכונת הרקטות וגם לתקנה.
* מגדל שמירה - בדומה לשער אולם זהו מבנה אחורי וגם גבוה יותר עם 2 מכונות יריה.
* תחנה רפואית - בניין "החוסם" כניסה מהמרטפים לבסיס שבשיפוריו מיעל את תפקוד הרופאים. הבניין נותן עמדת ריפוי מגדיל את קצב טעינת מד הרפואי לחובשים בקבוצה מגדיל את מהירות הריפוי שלהם ואת קצב הריפוי של המגנים בבסיס.
* מרכז מבצעי - מבנה שמעלה את יכולות מקצוע הצלפים לדוגמא דיוק עוצמה מד טעינה וכו נותן גם מגוון של של נשקים קלים על השולחן, מרכז מבצעי רמה 2 נותן התראות כאשר אוייב נמצא מתחת לבסיס. מרכז מבצעים רמה 3 נותן ל cov op יכולת "לקפוץ" מעל לחומות האויב. רמה 4 פותח את דלתות האוייב.**
* הדגל - מבנה פשוט ביותר שנמצא באחוריו של הבסיס שבכל שלב מקטין את זמן ההמתנה לתחיית הקבוצה. שלב ראשון מ- 26 ל 24 שלב שני מ- 24 ל- 22 שלב שלישי מ- 22 ל- 18 שלב רביעי מ- 18 ל- 14.
(הדגל לא גורם לספון מהיר יותר בשרת הזה :/ אבל דגל רמה 2 ומבנה הנדסה רמה 4 נותן מוצב באמצע המפה שאפשר להתחיל ממנו.**)
* מבנה לחיילים - מבנה שמספר תחמושת נשקים כבדים וקצב התמלאות גדולה יותר של המד של תחמושאים ושל חיילים. מעלה דיוק ועוצמה של הנשקים של המקצועות המוזכרים.
* מבנה הנדסה - משפר את המהנדס בכל תכונותיו והופך אותו למכונת מוקשים עצבנית בנוסף מבנה הנדסה רמה 2 מוריד יותר חיים כאשר מתפיס על גדר תייל ומבנה הנדסה רמה 3 נותן יותר מרחב ירייה למכונות הייריה, רמה 4 פותח מלא מוקשים ברחבי המפה**.

למרות לפי מה שמשתמע מהסבר זה גם לאחר בניית כל החומות לא נחסם הבסיס כליל. לבסיס לאחר בניית כל החומות 3 כניסות ואחת לא קונבנציונלית. שלושלת הכניסות נגישות לאחר פיצוץ קיר ודלת בתעלות מחוץ לבסיס. לאחר פיצוץ דרך המנהרות יש גישה לשני סולמות ולמסלול גישה רחב אחד. הגישה הנוספת היא ע"י שיתוף פעולה עם תחמושאי על מנת שהפצצה תנחית אותך בבסיס מעל החומות אולם גישה זאת סופה בדרך כלל בשלולית דם על השלג.
כפי שאפשר להבין המבינים עוזרים להגן על הבסיס ולשפר את מגיניו בשל מגוון הבחירות ישנם אסטרטגיות רבות היכולות לבוא לידי ביטוי והם תלויות בשחקנים בלבד. התחשבו בקבוצה ועזרו בהגנה והתקפה, ברגע שמשפרים סופית את כל הבניינים (סך הכל 40 קופסאות) הקבוצה מנצחת.
אסטרטגיה נפוצה ואף קטלנית היא שימוש בחייל עם מכונת יריה על מנת להגן על הקופסאות ובנוסף הפצצות ובשלב מאוחר של המשחק אף מוקשים ושימוש ברופאים כ"תופסי דגלים".
המלצות לסדר בניה : תחנה רפואית, דגל , תחנה רפואית , דגל , תחנה רפואית , בניין חיילים , תחנה רפואית , גדר ימין , גדר ימין , גדר ימין, גדר שמאל , גדר שמאל , גדר קדמית , גדר שמאל וכו'...

5) Goldrush-GA - את גולדראש כולם מכירים, משימה פשוטה של שגניבת טנק הבאתו לבנק ובריחה בעזרת משאית עם הכסף לבית . אולם חל שינוי נכבד במפה זאת ונפתחו דרכים חדשות

** תודות : ל Necromancer על עידכון המידע השימושי . תרגישו חופשי להוסיף ולתקן.

***שימו לב מטרת נושא זה היא לעזור לאנשים להבין את המשחק ולהיטיב את משחקם בשרת למרות שיש כאן הסבר "המטרות" במפות השונות אין זה אומר שהם אמורים לבוא כמטרה ראשית אחרי הכל זהו שרת כיף. אולם כיף מתבטא לעיתים קרובות בתחרות קבוצתית לכן נוצרים קלאנים וכו'... אז זה בסדר ואפילו קצת טוב אם "המטרה" של המפה לא במקום ראשון בעדיפות אבל יש יתרונות לעשיית במטלות כגון גישה ל"מטה מבצעים" ושינוי מקומות התחלה. העיקר הוא שכשתשחקו תהנו אבל גם הקבוצה תהנה.

ההמשך יבוא ...
חזרה למעלה Go down
Solico
עוברים לפורום חדש בקרוב
עוברים לפורום חדש בקרובמספר הודעות : 76
Points : 3469
Reputation : 0
Join date : 15.12.09
Age : 31
מיקום : ישראל

[מדריך] טיפים Empty
הודעהנושא: Re: [מדריך] טיפים   [מדריך] טיפים EmptyTue Jan 19, 2010 12:07 pm

מושקע!
חזרה למעלה Go down
Eyal
עוברים לפורום חדש בקרוב
עוברים לפורום חדש בקרובמספר הודעות : 47
Points : 6435
Reputation : 0
Join date : 11.09.09

[מדריך] טיפים Empty
הודעהנושא: Re: [מדריך] טיפים   [מדריך] טיפים EmptyWed Jan 20, 2010 6:12 am

יפה
חזרה למעלה Go down
CooLDaM
עוברים לפורום חדש בקרוב
עוברים לפורום חדש בקרוב
CooLDaM


מספר הודעות : 50
Points : 7417
Reputation : 0
Join date : 31.08.09

[מדריך] טיפים Empty
הודעהנושא: Re: [מדריך] טיפים   [מדריך] טיפים EmptyMon May 24, 2010 4:08 am

תודה על ההסבר
חזרה למעלה Go down
ProToTyPe
עוברים לפורום חדש בקרוב
עוברים לפורום חדש בקרובמספר הודעות : 9
Points : 1208
Reputation : 0
Join date : 26.05.10

[מדריך] טיפים Empty
הודעהנושא: Re: [מדריך] טיפים   [מדריך] טיפים EmptyWed May 26, 2010 7:04 am

מדריך מצוין כל הכבוד
חזרה למעלה Go down
Hell|Boy
עוברים לפורום חדש בקרוב
עוברים לפורום חדש בקרוב
Hell|Boy


מספר הודעות : 36
Points : 760
Reputation : 0
Join date : 14.09.09

[מדריך] טיפים Empty
הודעהנושא: Re: [מדריך] טיפים   [מדריך] טיפים EmptySun May 30, 2010 6:18 am

תגובתך מיותרת.
תגובתך נערך. יחזור שנית על עצמו התגובה תימחק

CooLDaM
חזרה למעלה Go down
 
[מדריך] טיפים
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
F0rum :: Enemy-Territory :: ET-
קפוץ אל: